Обележена школска слава Свети Сава

Објављено петак, 28 јануар 2022 Аутор Љиљана Крничан

Дана 27.јануара у нашој школи је обележена школска слава Свети Сава у складу са прописаним епидемиолошким мерама.
Ученици нижих разреда су у холу  школе одгледали презентацију посвећену Светом Сави,првом српском учитељу и просветитељу.
Након тога су у својим учионицама са својим учитељима реализовали тематске радионице посвећене Светом Сави.
Награђеним ученицима на ликовно- литерарном конкурсу подељене су награде.

У 11.00 часова свештеник је у присуству запослених, представника ученика 8.разреда који су били кумови и представника ученика 7.разреда који су преузели кумство обавио свечани чин резања колача,а након чина резања колача директорка школе је ученицима и запосленима честитала школску славу и  пожелела им много успеха у будућем раду.

Ученици виших разреда су са својим одељењским старешинама у својим учионицама реализовали тематске радионице, а награђени ученици су на ликовно-литерарном конкурсу на тему „Свети Сава“ за ученике нижих разреда и на тему ”Знање је моћ” за ученике виших разреда добили награде-пригодне књиге.

Награђени ученици(ликовни радови):

Нижи разреди:

1.место Сара Стојанов,3.разред

2.место Душица Раденковић, 3.разред

3.место Душица Трмчић,3разред

Виши разреди:

1. место Теодора Несторовић,8.разред
  2. место Лана Дучић,6.разред

Литерарни радови(нижи разреди):

1.место Дејана Ника, 3.разред

2.место Лара Буљугић, 4.разред

3.место Лара Вукотић, 4.разред

Виши разреди:

1 место Јована Ника, 6.разред

2.место Никола Вукотић, 6.разред

3.место. Анастасија Вукотић, 7.разред

Свим ученицима су подељене переце у учионицама.