Интерактивна представа у нашој школи

Објављено понедељак, 12 децембар 2022 Аутор Љиљана Крничан

Дана 29. новембра 2022. године у ОШ “Сава Максимовић“ у Мраморку одржана је интерактивна представа за ученике од 5. до 8. разреда „ Рани јади“ Данила Киша. Представу је реализовао Лука Пиљагић, драмски уметник из Београда. У питању је иновативна интерактивна представа у којој ученици нису само посматрачи, него се кроз игру и интеракцију уводе у представу, односно очигледну наставу из српског језика. Прича о великој љубави између дечака Андреаса Сама и његовог пса Динга која говори о временима рата и немаштине испреплетана је поузданим детаљним сећањима кроз „Улицу дивљих кестенова“, „Човек долази издалека“, и „Еолска харфа“. Звезда водиља ове представе је била “ Машта је еликсир за вечну победу над немаштином и злом“.
Ученици су активно учествовали у представи што се може видети и на фотографијама у прилогу.