Међународни дан борбе против вршњачког насиља

Објављено среда, 22 фебруар 2023 Аутор Даниела Главонић

Међународни дан борбе против вршњачког насиља обележава се сваке последње среде у месецу. Ове године то је 22. фебруара. Широм света се последње среде у фебруару обележава као Дан борбе против вршњачког насиља. Све је почело 2007. године, када је група активиста у једној канадској провинцији покренула иницијативу након што је један канадски ученик у школу дошао са розе мајицом на себи и због тога претрпео ругање и вербално насиље од својих вршњака. Ученик је розе мајицу обукао у знак подршке мајци оболелој од карцинома дојке (розе боја је симбол борбе против ове тешке и подмукле болести ).
Управо се као подсећање и у виду многобројних ученичких активности против вршњачког насиља, у школама широм света овај дан обележава последње среде у фебруару.