Упис у први разред

Објављено уторак, 31 март 2020 Аутор Даниела Главонић

Поштовани родитељи/старатељи,

Упис деце у први разред основне школе у школској 2020/2021.години , који традиционално почиње 1.априла, ове године ће, због актуелне ситуације и ванредног стања, почети касније. Уместо уписа, родитељи и други законски заступници ће од среде,  1.априла 2020. године бити у могућности да ступе у контакт са школом у коју желе да упишу своје дете,  преко нове услуге „Исказивање интересовања за упис у основну школу“ на порталу е Управа, као и путем електронске поште на е мејл школе:  Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Поред тога моћи ће да ступе у контакт са школом и телефонским путем, односно на начин који ће бити најефикaснији.

Упис у први разред школске 2020/2021. године је обавезан за децу која до 1. септембра 2020. године имају најмање шест и по, а највише седам и по година.

По дефинисању датума уписа у основну школу, биће доступна и услуга заказивања термина за упис и тестирање које ће омогућити родитељима да једним долском у школу заврше све процедуре око уписа детета без доношења докумената, као и да обаве тестирање са педагогом школе.