Радионица Читалачког клуба у ОШ „Сава Максимовић“

Објављено среда, 01 фебруар 2023 Аутор Драгана Пауновић

Шеста година како је школа у Мраморку, тј.ученици са Драганом Пауновић, наставницом српског језика и књижевности и ментором, учествује у реализацији активности Читалачког маратона. Прва радионица шестог круга одржана је 23.1.2023. године  и носи наслов по роману Моји хероји и ја, Мирослав Јовановић. Учествује 14 ученика петог и шестог један разреда.

Коментари ученика су неке поруке романа:

1.Себични људи не могу помоћи ни себи, ни другима јер не знају за осећај храбрости.
2. Човек се на човека ослања.
3.Никад није касно да се исправе неке грешке или бар ублаже начињене последице.
 4.Не чини другима оно што не желиш да се теби деси.
5.За породицу се вреди борити јер она је та која је увек уз нас, иако се нама некада чини другачији.

Ученици су се некако нашли у роману и повезали садржај са одређеним животним ситуацијама. Изнели су предлоге шта су одређени ликови могли да ураде, а да не повреде личност других особа. Пошто је највише петака, а први пут су на оваквим радионицама, било је и треме, страха да нешто не погреше. Неки нису завршили са читањем и хтели су да одустану, али су се предомислили и желе да учествују у даљем раду. Допала им се дискусија о превазилажењу туђих проблема, начину превазилажења и само сазнање да нису једини који имају проблеме.