ОБЕЛЕЖЕНА ШКОЛСКА СЛАВА СВЕТИ САВА 2024.године

Објављено петак, 02 фебруар 2024 Аутор Љиљана Крничан

У нашој школи је 27. јануара обележена школска слава Свети Сава.

Свечаности која је уприличена у част утемељивача  српске цркве и школе Светог Саве присуствовали су запослени, ученици, родитељи, пензионери, представници удружења и друштава и пријатељи школе.

Ученици су са својим учитељима и наставницима припремили пригодан програм, али због великог броја одсутне деце из оправданих здравствених разлога, нису били у могућности да изведу програм.

Традиционално резање  славског колача обавио је вероучитељ Иван Милановић са ученицима осмог разреда који су били били кумови и  ученицима седмог разреда који су преузели кумство.

Као и претходних година, наша школа је расписала светосавски  ликовно – литерарни конкурс на тему  “Свети Сава” за ученике првог циклуса и “Није  тешко бити фин” за ученике другог циклуса.

Првопласирани ученици су награђени књигом, а награде су им уручиле одељењске старешине.

Награђени ученици за ликовне радове у нижим разредима су:

1.МЕСТО --- Анастасија Вујовић 2-1

2. МЕСТО --- Страхиња Полић 4-1

3.МЕСТО --- Јулијана Вујовић 4-1

За  литерарне радове  у нижим разредима, најбољи су:

1.МЕСТО --- Катарина Вујичић 4-1

2.МЕСТО --- Лара Стојановић 4-1

3.МЕСТО ---  Јулијана Вујовић 4-1

У вишим разредима за најбоље ликовне радове  награде добијају:                                                                                                 1.МЕСТО --- Јована Живанов 7-2

2.МЕСТО--- Лара Вукотић 6-1

3.МЕСТО---Лазар Рековић 5-1

Најбоље литерарне радове у вишим разредима на конкурсу  написале су: