Организација активности за ученике осмог разреда

Објављено петак, 15 мај 2020 Аутор Даниела Главонић

Наставна година за ученика осмог разреда завршава се у петак,  05.06.2020.године.

Ученици осмог разреда пробни завршни испит полажу у уторак, 02.06.2020.године  решавањем теста из математике. Пробни завршни испит ће се организовати у једном термину у трајању од 120 минута.  Ученици ће преостала два теста, односно, тест из српског / матерњг језика и комбиновани тест моћи да решавају код куће, као још један вид припреме за завршни испит. Преузимање ових тестова (преузимање тестова из српског /матерњег језика и комбинованог теста ће бити организовано 01.06.2020.године). Ученици ће ова два теста попуњена вратити у школу 02.06.2020.године и предати одељењском старешини.

Школа припрема распоред посебних часова наставе (часови на којима се пружа ученицима могућност да пруже бољи ниво постигнућа из одређене области/ теме у оквиру предмета, програма и активности) по разредима, тако да у  периоду од 01.06. до 05.06. 2020.године посебне термине  предвиђа  за ученике осмог разреда у трајању од један и по сат. О намери да похађају посебне часове наставе, ученици претходно обавештавају одељењског старешину. Ови часови ће бити организовани тако да осигурају безбедност и здравље ученика и запослених, у складу са препорукама надлежних органа.

У периоду од 03.06 до 15.06.2020.године, школа ће организовати припрему за полагање завршног испита (припремна настава).

Ученици осмог разреда полажу ЗАВРШНИ ИСПИТ

17, 18.и  19. јуна 2020.године.