Ученици

Утакмица Србија - Луксембург

Објављено понедељак, 20 јануар 2020
Аутор Сара Бјелајац

Ученици наше школе су 14.11.2019. у пратњи наставника физичког васпитања Небојше Томића и родитеља Дарка Јовичића посетили утакмицу Србија - Луксембург која је одржана на стадиону "Рајко Митић" у Београду. Ученици су пажљиво гледали утакмицу и навијали за своју земљу. По завршетку утакмице уследио је повратак за Мраморак. Утисци су феноменални и сви са нестрпљењем очекују неки следећи сусрет са играчима и посети новој фудбалској утакмици.

Осмаци обележили Дан примирја у Првом светском рату

Објављено понедељак, 20 јануар 2020
Аутор Драгана Пауновић

Дана 13.11.2019. године  у  ОШ „ Сава Максимовић“  наставница историје Анита Меза у сарадњи са наставницом српског језика  Драганом Пауновић и наставницом технике и технологије Викториом Крничан Крстић   организовале су и реализовале угледни  час на тему  Први светски рат и писци у њему,  у  част Дана примирја у Првом светском рату.  Претходне недеље, као увод и инспирација  за даљи рад ученика,  наставнице су приредиле малу изложбу  о узроцима, току и последицама  рата, о деци и женама као учесницима, као и уметницима који су директно или индиректно учествовали у рату. Све су то преточиле у презентацију на угледном часу, пропратиле казивањем стихова „Плаве гробнице“ и  инсертом из филма „Где цвета лимун жут“.  Као знак добродошлице подељени су амблеми Наталијине рамонде који су ученици израдили на часу технике и технологије. Интеракција ученика и наставника, као  и међусобна сарадња   ученика, била је присутна у већој мери.  Нарочито се испољила у деловима  часа где су ученици извлачили питања и на основу одговора правили  групе. Долазило је и до исправљања одговора ученика који су погрешили и  „залутали“ у погрешну групу. За ученике који слабије напредују осмишљени су задаци у складу њихових  могућности,  па су и они били задовољни јер су  активно учествовали у реализацији.

На основу анкета ученика час је био  у већој мери успешан, наставне методе адекватне за одабрану наставну јединицу, а реализација часа текла је спонтано и толерантно.  Ученицима су се допали инсерти из филма „Где цвета лимун жут“ и снимак песме „ Тамо далеко“, а првенствено сарадничка атмосфера и  могућност дискусије на одређене теме. Циљ часа и исходи учења су остварени, као и међупредметне компетенције.

На крају часа објашњена је симболика „Наталијине рамонде“, коју су као амблем, на почетку часа,  добили сви ученици и наставници, педагог  и директор школе.  Ученицима је предочено шта би било добро погледати , прочитати  у  вези са Првим светским ратом, као  и која места би могли посетити, ако им се буде пружила прилика у животу.

Новинарско - дебатни клуб

Објављено уторак, 29 октобар 2019
Аутор Викториа Крничан Крстић

Од септембра ове школске године се у нашој школи је основан новинарско – дебатни клуб. Овај клуб је основан као део реализације пројекта „Школа 21. века“. Координатори су наставник математике Ненад Кебић, наставница технике и технологије Викториа К. Крстић, а у помоћ им долазе и наставница енглеског језика Александра Сорајић, наставница немачког језика Марија Бешлин као и наставница српскох језика Драгана Пауновић.

Опширније: Новинарско - дебатни клуб

ОБОГАЋЕН ЈЕДНОСМЕНСКИ РАД У ШКОЛАМА

Објављено среда, 23 октобар 2019

У школској 2019/2020. години  у нашој школи се реализују активности у оквиру пилот пројекта „Обогаћен једносменски рад у школама“,  чији је главни циљ пружање додатне образовно-васпитне подршке у учењу и развоју ученика, кроз различите моделе обогаћеног једносменског рада у основној школи.

Опширније: ОБОГАЋЕН ЈЕДНОСМЕНСКИ РАД У ШКОЛАМА

Распоред часова виши разреди

Објављено субота, 19 октобар 2019

Распоред часова за ученике од петог до осмог разреда можете погледати ОВДЕ

Термини ваннаставних акстивности

Објављено понедељак, 07 октобар 2019

Распоред допунске и додатне наставе, секција, као и термина отворених врата наставника можете преузети ОВДЕ.

РAСПОРЕД ЗВОЊЕЊА

Објављено понедељак, 07 октобар 2019

1. 8:00 –   8:45
  2. 8:50 –   9:35
  3. 9:55 – 10:40
  4. 10:45 – 11:30
  5. 11:35 – 12:20
  6. 12:25 – 13:10

ИЗВЕШТАЈ О ОДРЖАНОМ КВИЗУ ЗНАЊА У ОКВИРУ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ

Објављено среда, 09 октобар 2019
Аутор Aнита Меза

Дана 07.10.2019., са почетком у 12.20, у музичком кабинету, након наставе, одржан је квиз знања у оквиру активности Дечје недеље. Квиз знања је осмишљен у виду презентације питања и након давања одговора, проверавање истих, на идућем слајду. Обухватао је питања и одговоре из опште културе. Формирано је пет група од  по четири ученика (по један ученик од 5. до 8.разреда). Квиз је протекао у такмичарском духу и веселој атмосфери, као и домишљатим одговорима ученика. На питања, на која ученици нису знали одговоре, након одређеног времена,  добијали су  и додатна објашњења присутних наставника. У припреми квиза, учествовали су следећи наставници: Виолета Помар, Драгана Пауновић, Душка Мосуровић, Марија Бешлин, Анита Меза и педагог школе, Данијела Главонић.

Поткатегорије