„БОЖИЋНИ КОНЦЕРТ“ у ОШ “Сава Максимовић“ у Мраморку

Објављено понедељак, 02 јануар 2023 Аутор Љиљана Крничан

Ученици наше школе су 21. децембра 2022. у сали школе извели свечани програм под називом „БОЖИЋНИ КОНЦЕРТ.“ Програм је отворио хор песмама „Анђели певају, Маријо славна и Божић, Божић који је припремила наставница музичке културе Виолета Помар.

Ученице 2.разреда Дејана Ника и Катарина Бошковић рецитовале су песме „Новогодишња честитка“ Драгослав Антић и „Деда Мраз“, Ненад Бајић, учитељица Родика Стеријан

Ученици 1. и 2. разреда који похађају часове румунског језика са елементима националне културе певали су песму ”Astăzi sa născut Hristos”, a ученици 3. i 4. разреда песму ” O ce veste minunată”, наставница румунског језика Мариник Пурић.

ЈОВАНА НИКА , ученица 7.разреда извела је композицију „Лабудово језеро.“ Затим нам се представио ОРКЕСТАР композицијама Шедрик и Мизет – Бахкоји је
припремила наставница Виолета Помар.

Програм су обогатили гости из Делиблата, ученици музичких школа: МАРКО РАДОСАВЉЕВИЋ – Прелудијум, ЈЕЛЕНА ПОМАР – „Joy to the world“
,КАТАРИНА ПОМАР – „We wish You a mery christmas“, ДАНИЦА БОЖИН – забављач,ТЕОДОРА ЦРЕВАР и МИЛИЦА КРЧУЉ.

Ученици, родитељи и наставници су уживали у свечаном програму који је био уприличен поводом божићних и новогодишњих празника.