Одговоран однос према здрављу

Објављено петак, 03 март 2023 Аутор Даниела Главонић

Ученици старијих разреда наше школе, 3.3.2023.године имали су прилику да учествују у едукацијама које у оквиру својих активности реализује Одсек за промоцију здравља, Завода за јавно здравље Панчево. Стручњаци у својим областима, запослени у Заводу за јавно здравље: др Драгана Антонијевић Ђорђевић, Јелена Крстић и Марина Крчадинац, одржале су предавања ученицима петог, шестог, седмог и осмог разреда.

Предавања се односе на теме: пубертет, алкохолизам, штетност пушења, наркоманија и СИДА. Ово је била прилика да ученици од стране стручних лица чују и дискутују о темама које унапређују њихова знања, превенирају нежењене ефекте и развијају међупредметну кометенцију која се односе на одговоран однос према здрављу.