За прваке

Упис у први разред

Објављено уторак, 31 март 2020

Поштовани родитељи/старатељи,

Упис деце у први разред основне школе у школској 2020/2021.години , који традиционално почиње 1.априла, ове године ће, због актуелне ситуације и ванредног стања, почети касније. Уместо уписа, родитељи и други законски заступници ће од среде,  1.априла 2020. године бити у могућности да ступе у контакт са школом у коју желе да упишу своје дете,  преко нове услуге „Исказивање интересовања за упис у основну школу“ на порталу е Управа, као и путем електронске поште на е мејл школе:  Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Опширније: Упис у први разред

ОБАВЕШТЕЊЕ о упису деце у први разред основне школе школске 2019/2020.године

Објављено четвртак, 31 јануар 2019

Упис деце у први разред основне школе у школској 2019/2020.години обавиће се од 31.јануара до 30.априла 2019.године.

Упис у први разред школске 2019/2020.године обавезан је за децу која до почетка школске године, односно до 01.септембра 2019.године имају најмање шест и по, а највише седам и по године

Обавештење за родитеље будућих првака

Објављено четвртак, 31 јануар 2019

Поштовани родитељи,

У складу са Обавештењем о новој процедури уписа у први разред основне школе Министарства просвете, науке и технолошког развоја (број 610-00-56/2019-19, од 24.01.2019.године), обавештавамо вас о новини која треба да допринесе томе да се процедура уписа поједностави у административном смислу. Наиме, Министарство просвете науке у технолошког развоја ће обезбедити нови софтвер који ће се користити за упис у први разред свих основних школа у Републици Србији, почев од школске 2019/2020.године. У том смислу, родитељи неће бити у обавези да школи, приликом уписа ученика достављају документа потребна за упис (Извод из матичне књиге рођених, доказ о пребивалишту), већ ће имати могућност да поднесу захтев да школа у њихово име прибави наведена документа  електронским путем.

И поред наведеног, родитељи, односно други законски заступници ученика, наведена документа могу и даље по свом избору да достављају школи у папирној форми.

Почетак школе

Објављено уторак, 21 август 2018
Аутор Драгана Лазаревић

Понедељак 3. септембар, почетак је школе.

Драги ђаци, СРЕЋАН ПОЧЕТАК!