Ученици

Измена школског календара

Објављено четвртак, 26 март 2020

Због ванредног стања дошло је до измена у школском календару. Измене можете погледати ОВДЕ

СОС телефонска линија 0800-200-201 за психосоцијалну подршку запосленима у просвети, родитељима и ученицима

Објављено четвртак, 26 март 2020

Од данас,  23. марта 2020. године почиње са радом СОС телефонска линија 0800-200-201 за психосоцијалну подршку запосленима у просвети, родитељима и ученицима. Министарство просвете, науке и технолошког развоја је због настале ситуације извршило пренамену СОС линије, а  ова линија је у редовним условима имала функцију пријаве насиља у школама и подршку ученицима, а сада је у функцији подршке за превенцију и умањење стреса у ситуацији ванредног стања које је последица епидемиолошке кризе.

Сви ученици, родитељи и запослени у установама образовања и васпитања, који сматрају да им је потребна помоћ и подршка, оснаживање у превазилажењу проблема, стреса и анксиозности у условима ванредног стања и епидемије могу позвати број 0800 200-201.

Дежурства на телефону су организована сваког радног дана у периоду од 9-14 часова.

Укупан број дежурних саветника, психолога и педагога, је 22, а саветници се ротирају сваког радног дана. Саветници имају инструкције за упућивање корисника, када постоји потреба, на линије Министарства здравља, Линије за превенцију суицида и посебне линије за родитеље и децу до 18 година Института за ментално здравље у Београду.

Одсек за људска и мањинска права у образовању, односно запослени задужени за заштиту од насиља у време рада телефона пружају подршку и супервизију саветницима, прате распоред и покривеност линије и задужени су за контакт са оператером уколико за то буде потребе.

План надокнаде пропуштеног образовно - васпитног рада

Објављено уторак, 10 март 2020
Аутор Ненад Кебић

Република Србија

Аутономна покрајина Војводина

Основна школа „Сава Максимовић“

Улица: Жарка Зрењанина 57

26226 Мраморак

Тел: 013/2753-203

Мат.бр.08012539

ПИБ бр.101408429

Дел.број:104

Дана: 26.02.2020.године

Предлог плана надокнаде пропуштеног образовно – васпитног рада ОШ“Сава Максимовић“ Мраморак

за период од 12.2.2020. до 21.2.2020. године(потребно надокнадити 1 уторак и по 2.среде, четвртка и петка)

1. Надокнада једног: уторка-среде-четвртка-петка

уз напомену да се 6.час од петка мора надокандити као претчас или седми час до краја маја за сваки предмет којем недостаје

3.3.2020. до 6.3.2020.-БЕЗ ПОНЕДЕЉКА

Опширније: План надокнаде пропуштеног образовно - васпитног рада

Допис

Објављено уторак, 10 март 2020

Допис Министарства просвете можете видети ОВДЕ

Дани Марцишора у Мраморку

Објављено недеља, 08 март 2020
Аутор Мариника Пурић

Дана 28.02.2020. године у ОШ „ Сава Максимовић“ у Мраморку одржане су креативне радионице на којима су израђени симболи пролећа, мărțișor. Наши гости тога дана су били ученици од 1. до 4. разреда који похађају часове  Румунског језика са елементима националне културе из ОШ“ Десанка Максимовић“ Ковин, ОШ „ Ђура јакшић“ Ковин и ученици из ОШ“Паја Маргановић “  Делиблато.

Опширније: Дани Марцишора у Мраморку

Поткатегорије